Ο καθιερωμένος Αγιασμός εν όψη της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς  θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 09:00.

Οι μαθητές/τριες θα προσέρχονται στο σχολείο, με τις τσάντες τους, από τις 08:45 ως τις 09:00,  επιδεικνύοντας βεβαίωση αρνητικό αποτελέσματος selftest του τελευταίου 24ώρου ή πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου και φορώντας προστατευτική μάσκα.

Οι γονείς, ακόμα και τον μαθητών/τριών της Α’ τάξης, δεν θα εισέλθουν στον αύλειο χώρο, μέχρι και τη λήξη του αγιασμού.

Μετά τη λήξη του αγιασμού οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν.

Ειδικά για τους μαθητές της Α’ τάξης:

μετά την αποχώρηση όλων των μαθητών/τριών του σχολείου, πλην αυτών της Α’ τάξης, οι γονείς των μαθητών/τριών της Α’ τάξης θα εισέλθουν στον αύλειο χώρο προκειμένου να έχουν μία πρώτη επαφή με τις εκπαιδευτικούς των τμημάτων και να δοθούν κάποιες οδηγίες.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία και ανοιχτά σχολεία!!!