Το 2019, στο ξεκίνημα του προγράμματος Ν.Η.Μ.Α., οι μαθητές και οι δάσκαλοι του 8ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου δούλεψαν ομαδικά και δημιούργησαν το τραγούδι του προγράμματος. Το τραγούδι ηχογραφήθηκε σε στούντιο το Νοέμβριο του 2019 και ο σχηματισμός της σπείρας που φαίνεται στο βίντεο του τραγουδιού έγινε από τους μαθητές του σχολείου μας τον Οκτώβριο του 2019, πριν εφαρμοστούν οι περιορισμοί λόγω Covid-19.

Εκτέλεση : Χορωδία μαθητών του 8ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου

Σύνθεση : Καλατζόγλου Χριστιάνα, εκπαιδευτικός Μουσικής 8ου Δημοτικού                                                                                                                 Σχολείου Ευόσμου

Στίχοι : Σαββινίδου Ευαγγελία, εκπαιδευτικός Αγγλικών 8ου Δημοτικού Σχολείου                                                                                                    Ευόσμου